Šamanské tance neboli Power Dance, jsou vedle zpěvu a bubnování (či chřestění) jedním ze základních šamanských technik, jak se nabíjet silou spojenců.

Šamanské tance neboli Power Dance, jsou vedle zpěvu a bubnování (či chřestění) jedním ze základních šamanských technik, jak se nabíjet silou spojenců.

A jen pro připomenutí, protože to je základní pravidlo a ty stoji za to si připomínat, v šamanské praxi nikdy nepracujeme se svou silou, ale vždy se silou spojenců. Ještě důležitější je nabíjet se silou spojenců při práci pro jiné. Jen pak můžeme skutečně a autenticky pomoci.

Tree dance – jak na to?

Ale teď zpět k Power dance, resp. tree dance. K tree-dance je potřeba mít svůj silový strom, strom, který je váš spojenec. Pokud jej nemáte, nejprve se vydejte na tradiční šamanskou cestu s bubnem a záměrem „Prosím o nalezením mého silového stromu“. Mimochodem strom může být skvělý učitel.

Postup:

  1. Při tree dance se zpravidla bubnuje nižší frekvencí cca jeden úder za sekundu. Nejlépe, když vám někdo bubnuje. Určitě lze najít nahrávky i na internetu. Pokud ne, napište a nějakou udělám.
  2. Na začátku je potřeba stanovit si záměr „Prosím o splynutí se stromem a tree dance“. Pokud nevíte jak na splynutí, opět požádejte svého silového spojence nebo učitele, ať vás to naučí. Mě osobně to jde samo, jen se „nějak změní vnímání“.
  3. Když došlo ke splynutí, vnímejte sílu stromu a jak ve vás roste. Když ji budete mít dostatek, sílu je potřeba vyjádřit. A to právě tancem. Spíše, než vědomý tanec se jedná o to stát se stromem a nechat sílu stromu ať vámi hýbe.
  4. Je to tree-dance strom má pevné kořeny. Proto při tree-dance zůstávají nohy na zemi.
  5. Doba tree-dance může být 5–15 minut.
  6. Po ukončení tance se nezapomeňte oddělit od splynutí se stromem. Jak v neobvyklé realitě, tak i v té obvyklé. Třeba tak, že si několikrát poskočíte.


Pokročilejší technika – záměr pro tree dance

Do tree-dance je možné dát si další záměr. Ať vám strom něco ukáže, naučí vás. Nezapomeňte vždy požádat.

Jak může vypadat záměr konkrétně? Uvedu jeden příklad z šamanského tance, který jsme dělali v rámci Kruhu šamanů v půlce března. Po dlouhé době zimního spánku se stromy probouzí. Jejich dosud nevyjádřená energie se probouzí a mění v sílu. Ta se projeví tím, že stromy pučí, začínají kvést, nasazovat listy.

Záměr pak je „Prosím ukaž mi transformaci, která nyní u tebe probíhá. Jak se energie mění v sílu“. A poté, co vám strom poskytne učení o tomto doporučuji požádat „Prosím ukaž mi, jak mám já projevovat svou sílu“.

Ze zkušenosti se jedná o mimořádně hluboký a podmětný zážitek.

Ať vás provází síla soucitných spojenců