Modrá sluneční voda

Jednou z technik, která se v Ho´oponopono doporučuje je využívat „Blue solar water“ neboli Modrou sluneční vodu. Tato voda pomáhá s čištěním naší paměti od negativních vzorců.

Její využití je univerzální. Vedle pití je možné ji využívat třeba i pro vaření, praní prádla, zkrátka pro všechny momenty, kdy využíváme běžnou vodu.

O modré vodě jsem několikrát slyšel, ale vlastní zkušenost s ní dosud nemám.

Rozhodl jsem se řídit se 5.dohodou Dona Miguala Ruize, která zní „Buďte skeptičtí a naslouchejte“. To znamená skutečně si ověřit, jak modrá voda funguje a to pomocí malého experimentu.

Experiment s Modrou sluneční vodou

Experiment je ve své podstatě velmi jednoduchý. Koupil jsme dvě stejné květiny. Stejné odrůdy, konkrétně kávovník, koupené ve stejný čas na stejném místě. Jsou i na stejném místě v pokoji, vedle sebe. První květinu budu zalévat Modrou sluneční vodou, druhou běžnou odstátou vodou  z kohoutku. Květiny budu pravidelně fotit a dávat do facebook skupiny, tak abyste i vy mohli vidět, jak se jim daří a jestli jsou nějaké rozdíly. Sám jsem zvědavý, jaké budou výsledky.

Bez ohledu na výsledek věřím, že experiment bude prospěšný i pro mě – rozhodl jsem se jej pojmout jako zenovou meditaci, kdy si všechny své pohyby budu v duchu pojmenovávat a budu se snažit co nejvíce být v přítomném okamžiku.

Jaká se připravuje Modrá sluneční voda?

Příprava je velmi jednoduchá. Stačí pouze jakákoliv modrá skleněná láhev nebo karafa. Nezáleží na tvaru lahve ani na odstínu. Pouze je důležité, aby lahev neměla kovový uzávěr. Do lahve napustíte co nejčistší vodu, jakou máte k dispozici. A tu necháte odstát na slunečním světle alespoň hodinu. Pak ji můžete využívat jakou jakoukoliv „běžnou vodu“. Já osobně doporučuji při nalévání vody do sklenice opakovat si čtyři věty Ho´oponopono.

Pro svůj experiment jsem delší dobu sháněl vhodnou lahev nebo karafu. Překvapilo mě, jak je těžké sehnat modrou lahev či karafu. Nakonec jsem koupil tuto.Modrá karafa detail

Proč má Modrá sluneční voda fungovat

Ještě před tím, než se pustím do experimentu přidávám několik úvah, proč by měla Modrá sluneční voda fungovat. Pokud vás napadají i další napište o nich do Facebook skupiny nebo na můj mail.

  1. Důvod: naše tělo je složeno z vody. Naše tělo je z cca 60% složeno z vody. Modrá sluneční voda se tak může dostat do každého orgánu, každé buňky a tam čistit na té nejhlubší úrovni.
  2. Důvod: voda jsou emoce. Podle šamanské tradice Medicine circle voda představuje atribut emocí. Můžeme se tak dostat přímo ke škodlivým emocím.
  3. Důvod: modrá barva. Modrá je barvou neomezených možností, čistoty duše, odpuštění, duchovní touhy, lásky, věrnosti a důvěry. Je inspirující, pomáhá k ujasnění si priorit, cílů, přání.
  4. Důvod: kobalt. Aby vzniklo modré sklo, přimíchává se při výrobě skla Cobalt
  5. Důvod: 5 čakra. Modrá je symbolem páté čakry. A jedním z významů této čakry je vyjádření svého pravého já.
  6. Důvod: sluneční paprsky. Představují energii, bez které by nebyl náš lidský život.
  7. Důvod: voda má paměť. Pokud do vody vložíte záměr/prosbu o čištění, voda s tím pomůže.

Jakou vy máte zkušenost s Modrou sluneční vodou?