Někdy vyrazíte na procházku a vrátíte se jako jiný člověk.
To je Medicine Walk.

Medicine Walk je rituál, který pochází z tradičních kultur původních obyvatel Severní Ameriky, jako jsou například kmene Navaho, Lakota nebo Cherokee. Medicina Walk je velmi přirozený a jednoduchý způsob, jak navázat komunikaci se světem kolem nás a začít vnímat, co nám říká.

Principy obsažené v Medicine Walk lze však najít po celém světě, ve všech kulturních tradicích. Lidé vždy nacházeli na svých procházkách a komunikaci s přírodou a více než lidským světem vedení, léčení, inspiraci a spojení s duchem.

Co je Medicine Walk

Jedná se o posvátnou procházku v přírodě, během které si účastník vytváří spojení s více než lidským světem – přírodou a hledá odpovědi a vhledy ke svému záměru. Je snadné se Medicine Walk naučit, svým způsobem je to opětovné učení toho, co jsme vždy znali na hluboké úrovni.

Klíčovým bodem Medicine Walk je mít záměr, ale ne cíl. Na posvátné procházce se nechcete dostat na konkrétní místo, ale najít odpověď na otázku položenou v rámci záměru.

Je to způsob, jak přijímat “medicínu” v přírodě a z přírody. Medicína zde znamená něco, co vás udává směr a/nebo nás podporuje. Může to mít podobu hlubší jasnosti, větší lehkosti, pocitu podpory, nových zajímavých otázek atd. Medicína může přicházet v mnoha podobách a formách a je na nás, abychom byli vnímaví a přijímali ji. Provádí se vědomě, je to obřad, čímž se liší od pouhé “procházky”. Na Medicine Walk je položena otázka, která se klade přírodě a světu více než lidskému.


Kdy je vhodný Medicine Walk

  • Pokud se ve vašem setkáváte se situací, kdy si klademe otázky začínající „Co“ a „Jak“. Může se jedna o otázky „Co mám dělat s prací“, „Co má být další krok v nalezení nové práce“, „Jak mám najít ve svém životě více hravosti“, „Jak se mohu stát lepším partnerem“, „Jak mám řešit vztah s…“.
  • Když se nacházíte na rozcestí nebo v procesu změny.
  • Pokud máme pocit, že vám v životě něco chybí. Třeba jste ztratili radost, hravost a kontakt se svým vnitřním dítětem.
  • Máte hlavu plnou myšlenek a potřebujete si od nich na chvíli odpočinout.

Co očekávat? Nečekané! Je důležité být otevřený zázraku a kouzlu toho, jak se vám život chce zjevit. Možná si myslíte, že „víte“, jak by měla odpověď vypadat.  Ale příroda a více než lidský svět vám ukáží „Medicínu“, kterou skutečně potřebujete.


Jak na Medicine Walk

Medicine Walk v mém podání pracuje s přístupem „Smysly – Smysl – Mysl“, kdy kombinuje vhledy v z přírody a s výstupy, které mohou mít charakter konkrétních kroků.

Typický Medicine Walk zabere 60 – 90 minut, čas na přípravu cca 30 minut a integraci cca 60 minut.

Pokud máte o Medicine Walk zájem, ozvěte se na mail. Buď se můžeme domluvit na tom, že vás provedu vaším prvním Medicine Walk nebo vám pošlu detailní návod. První varianta je samozřejmě vhodnější, protože respektuje předávání mluvenou řečí (tak přirozené pro přírodní národy) a zohledňuje vaše potřeby a specifika situace. Ale pokud to situace neumožňuje, lze bez obav využít výhody 21. století a Medicine Walk předat třeba mailem.

Síla Medicine Walk: zbavte se potřeby kontroly a buďte otevření tomu, jak se vám život odhaluje